



Dulity Tibor festőművész Bácsalmásnak adományozta munkásságának legfontosabb állomásait reprezentáló közel másfél száz alkotását. A képzőművészeti gyűjtemény 93 darab festményből és 32 darab szoborból, kisplasztikából áll, amelyből Bácsalmás városa állandó kiállítóhelyet hozott létre, a "Dulity Tibor Képtárat. Bácsalmás Város Önkormányzata vállalta, hogy a gyűjteményt egyben tartja és egy állandó kiállításon mutatja be a városi könyvtár épületének emeleti termeiben. Felügyeletét, kezelését a Vörösmarty Mihály Városi Könyvtár látja el (Bácsalmás, Hősök tere 10.).
A kiállításon láthatók a művésztől szokatlan virágcsendélet, a művész önarcképe, a művész életútját bemutató dokumentumok, a paraszti világ, az ember állat kapcsolatának megjelenítése, olyan portrék, amelyek közel álltak a festőhöz: édesanyja, nagyanyja, bácsalmási emberek, akikkel közelebbi kapcsolata volt, a művész számára fontos barátok;.Buda Ferenc költő, Buga doktor arcképei, tájképek, a különböző üzeneteket hordozó alkotásai, pl. Bohóc, Korpusz, Ballada az elesettekért, vagy a Valahol Európában című festménye.
Dulity Tibor festőművész (1935-2005)
Bácsalmáson született, itt élte „szegényen is boldog” gyermek- és ifjúkorát. Népművelőként kezdte pályáját, a Művelődési Ház színjátszó- és rajzszakkörét vezette, majd az intézmény igazgatója lett. 1959-től népművelő Helvécián, 1966-tól a MEDOSZ megyei bizottságának munkatársa. Felsőfokú tanulmányait követően 1977-től a Szakszervezetek Megyei Tanácsa főmunkatársa. Hittel és szeretettel végzett munkája mellett az Amatőr Képzőművészek Tanácsa elnöke, majd a Szabad Képző- és Iparművészek Szövetségének országos, illetve megyei művészeti vezetője, valamint a Bácsalmás Baráti Köre Egyesület alapító tagja volt. 1993-tól dr. Benkő Évával közösen vezette a fülöpjakabi tájképfestő alkotótábort. Erős kisugárzása és művészeti hitvallása igen nagy hatással volt a képzőművészeti közösségekre.
Az első önálló bemutatkozása óta száznál több kiállítása volt hazánkban és külföldön. Alkotásait számos közintézmény és magángyűjtő őrzi. 2004-ben munkássága legfontosabb állomásait reprezentáló közel másfél száz alkotását adományozta a városnak, amelyből a Dulity Tibor Képtár létesült.
Elismerései:
1984-85. SZOT Művészeti Ösztöndíj
1988. "Kiváló Népművelő" kitüntetés
1990. Bácsalmás Város Művészeti díj
2002. Kiskunfélegyháza Művészeti díj
2005. Bácsalmás Város Díszpolgára (posztumusz)
2005. Bács-Kiskun megye Művészeti díja (posztumusz)
Dulity Tibor Képtár
Dulity Tibor festőművész a város számára gazdag gyűjteményt adott át, kifejezve ezzel a város iránti tiszteletét, szeretetét: A művész állandó kiállítása 2004-ben nyílt meg a Városi Könyvtár épületében közel száz képpel és harminc szoborral. A Dulity Tibor népművelői, festőművészi és képzőművészi munkássága értéket képvisel.