
A kastély a 19. század második felében épült. 1910-ben a Kende, 1911-ben a Nadányi, 1929-ben a Kemény család birtoka, majd a Darányi család birtokába került. Darányi Ignác, egykori földművelésügyi miniszter és Darányi Kálmán miniszterelnök sok időt töltött falai közt.
1945 után könyvtár, majd kultúrház működött benne. 1990 után magántulajdonba került. Felújítása jelenleg is zajlik.
A klasszicista műemlék kastély egy ma már csak 1,5 hektáros, arborétumszerű parkban áll, melynek kialakítása Darányi Ignác nevéhez fűzhető. Szabadon álló, téglalap alaprajzú, földszintes, mindkét végén kontyolt nyeregtetős épület.
Keleti homlokzata előtt négy pillérre támaszkodó, timpanonos, haránt irányú nyeregtetővel fedett kocsialáhajtó.
Nyugati homlokzata előtt néhány lépcsőfokkal megemelt veranda a párkány fölött attikával lezárva, az attikában törtvonalú oromzattal lezárt három nyílással. Kéttraktusos, középfolyosós elrendezésű, síkmennyezetes helyiségekkel.
A kertben szabadon álló, téglalap alakú, cseréppel fedett, felül kontyolt tetejű épület áll, mely egykor kertészlak volt.
Darányi kastély
http://epulettar.hu/projekt/daranyi-kastely-tass
http://www.ace.hu/daranyi/kiallitas/darkial.html
Tassi Képeskönyv 2001., kiadta: Tass Község Polgármesteri Hivatala (ISBN 963 00 6796 X)
A műemléki védettségű Darányi-kastély a község legszebb, legértékesebb kastélya a Széchenyi úton. Itt töltötte ideje egy részét Darányi Ignác és Darányi Kálmán. Darányi Ignác földművelésügyi minisztersége alatt végzett tevékenysége, elért eredményei támasztják alá, hogy egykori otthona megyei értékké is váljon.